basiskennis
grieks
basiskennis
athematische verba M
heb je al dit griekse font gedownload en geïnstal-leerd in windows\fonts directory?
basiskennis Grieks
verplicht volgens CEVO:

A: te kennen stijlfiguren:
CEVO-lijst met vertaling van de voorbeelden:

stilistica: a-c, d-m, n-z
stilistica extra epos
narratologische begrippen

B: Metrum en Scanderen
C: grammatica per onderdeel:
  1. vormleer
  2. syntaxis
  3. stamtijden
werkwoorden
en stamtijden:
THEMATISCH MEDIUM
them. activum   them. passief   athem. actief   athem. med. athem. pass.   onregelmatige verba
verba contracta A verba contracta M/P

AC

INDIC

ATIVUS

 

TIO

P/G

praesens

imperfectum

CONIUNC
OPTA
IMPERA
INFINITIVUS

D

1.sg

luomai

™luomhn

luwmai

luoimhn

 

luesqai

U

2.sg

luei

™luou

luV

luoio

luou

los te maken vz

R

3.sg

luetai

™lueto

luhtai

luoito

 

PARTICIPIUM

A

1.pl

luomeqa

™luomeqa

luwmeqa

luoimeqa

 

luomenoj

T

2.pl

luesqe

™luesqe

luhsqe

luoisqe

luesqe

luomenh

I

3.pl

luontai

™luontai

luwntai

luointo

 

luomenon

VA

vert

ik maak los vm

ik maakte los vm

laat ik losm. vm

moge ik losm. vm

maak los vj

losmakend vz

   

aoristus

CONIUNC
OPTA
IMPERA

INFINITIVUS

A

1.sg

 

™lusamhn

luswmai

lusaimhn

 

lusasqai

O

2.sg

 

™lusw

lusV

lusaio

lusai

los te maken vz

R

3.sg

 

™lusato

lushtai

lusaito

 

PARTICIPIUM

I

1.pl

 

™lusameqa

luswmeqa

lusaimeqa

 

lusamenoj

S

2.pl

 

™lusasqe

lushsqe

lusaisqe

lusasqe

lusamenh

T

3.pl

 

™lusanto

luswntai

lusainto

 

lusamenon

A

vert

 

ik maakte los vm

laat ik losm. vm

moge ik losm. vm

maak los vj

losmakend vz

 

perfectum

plusquamperf.

   
IMPERA

INFINITIVUS

P

1.sg

lelumai

™lelumhn

     

lelusqai

E

2.sg

lelusai

™leluso

   

leluso

losgem. hebben vz

R

3.sg

lelutai

™leluto

     

PARTICIPIUM

F

1.pl

lelumeqa

™lelumeqa

     

lelumenoj

E

2.pl

lelusqe

™lelusqe

   

lelusqe

lelumenh

C

3.pl

leluntai

™lelunto

     

lelumenon

TA

vert

ik heb losgem.vm

ik had losgem. vm

     

losgem.hebbend vz

 

futurum

       

INFINITIVUS

F

1.sg

lusomai

       

lusesqai

V

2.sg

lusei

        los te zullen m. vz

T

3.sg

lusetai

       

PARTICIPIUM

V

1.pl

lusomeqa

       

lusomenoj

R

2.pl

lusesqe

       

lusomenoj

A

3.pl

lusontai

       

lusomenon

LIS

vert

ik zal losm. vm

       

zullende losm. vm